Produktový rad NODÉ rieši všetky potreby vlasov a vlasovej pokožky. Produkty sú určené na hygienu aj ošetrenie všetkých typov vlasov a používajú sa tiež v boji proti závažným stavom lupín a svrbeniu vlasovej pokožky. Ponúkajú kombináciu účinnej látky a vhodnej textúry, pričom zaručujú maximálnu toleranciu. Ich používanie vedie k zdravým, silným, žiarivým vlasom.

 

Výber kozmetických prípravkov

Starostlivosť o vlasy úzko súvisí so starostlivosťou o vlasovú pokožku. Práve tu sa ukrývajú vlasové korienky obalené folikulmi (cibuľkami), kam ústia mazové žľazy, a sú tu tiež uložené dermálne papily zodpovedné za výživu vlasov. Vlasová pokožka je bohatá na krvné cievy a mazové žľazy, ktoré produkujú maz, čím vytvárajú hydrolipidický film, chrániaci povrch vlasovej pokožky a podporujúci zdravý rast vlasov.

Prípravky určené na umývanie a ošetrovanie vlasov musia byť prispôsobené typu a stavu vlasovej pokožky (suchá, mastná, poškodená, svrbiaca, citlivá...) a nemali by dráždiť či poškodzovať hydrolipidický film, aby sa zachovala fyziológia vlasového folikulu.  Pre udržanie biologickej rovnováhy vlasov je potrebné vyberať šampóny, ktoré neobsahujú detergentné látky. Tie totiž poškodzujú vlasové vlákno. V tomto smere treba byť obzvlášť opatrní najmä vtedy, ak si vlasy umývate každý deň.

Produktový rad NODÉ

Produkty z radu NODÉ riešia problémy jednotlivých typov a stavov pokožky. Šampóny jemne, no účinne čistia vlasy, pričom rešpektujú fyziologickú rovnováhu a hydrolipidický film pokožky. Neobsahujú detergenty a sú vhodné na každodenné používanie.

Pre všetky typy vlasov

NODÉ Fluid šampón – jemný šampón, ktorý rešpektuje fyziologickú rovnováhu aj tej najcitlivejšej vlasovej pokožky. Vďaka obsahu jemných čistiacich látok z unikátnej kombinácie povrchovo aktívnych látok účinne umýva a zároveň rešpektuje hydrolipidický film vlasov a vlasovej pokožky. Prinavracia vlasom lesk a žiarivosť. Pravidelným používaním šampónu sa udržiava rovnovážny stav vlasov. Možno ho používať striedavo s liečivými šampónmi. Vhodný aj na brazílsky spôsob narovnávania vlasov.

Na mastné vlasy

NODÉ G šampón – jemný šampón, ktorý čistí pokožku hlavy a spomaľuje mastenie vlasov a vlasovej pokožky. Účinne umýva, reguluje produkciu kožného mazu a zároveň rešpektuje hydrolipidický film vlasov a vlasovej pokožky. Vlasy sú vďaka antistatickému účinku ľahké a pružné.

Pre citlivú vlasovú pokožku

NODÉ A šampón – upokojuje podráždenú a citlivú vlasovú pokožku, pričom prihliada na prirodzenú rovnováhu vlasov. Účinne umýva a zároveň rešpektuje hydrolipidický film vlasov a vlasovej pokožky. D-panthenol vďaka upokojujúcim a zvlhčujúcim vlastnostiam pomáha zmierniť podráždenie pokožky.

Jeho hygroskopické vlastnosti a úloha pri stabilizácii kožnej bariéry zlepšujú hladinu vlhkosti vo vrchnej vrstve a zabraňujú pocitom nepohodlia spôsobených podráždenou pokožkou. Patentovaný prírodný komplex D.A.F zvyšuje prah znášanlivosti vlasovej pokožky a zvyšuje pocit pohodlia. Vytvorený s miernymi čistiacimi a antistatickými zložkami, dodáva vlasom hebkosť a lesk.

Pre veľmi suché a poškodené vlasy

Prípravky vhodné na denné použitie a obsahujúce vysokoúčinné látky – trimetylglycín a mandľový olej. Trimetylglycín je inteligentný, prirodzený bunkový  hydroregulátor, ktorý vytvára dynamickú vodnú rovnováhu medzi bunkou a jej prostredím: ľahko viaže vodu a rovnako ľahko ju prenáša do vonkajšieho prostredia, preto môže zasiahnuť do biologických procesov.

Mandľový olej má výživné, relipidačné a zmäkčujúce vlastnosti. Preto sú suché vlasy chránené, vyzerajú silnejšie, pružnejšie a sú príjemné na dotyk. Prípravky vyživujú vlasy od korienkov až po končeky, posilňujú prirodzenú odolnosť vlasov, čím pomáhajú bojovať proti faktorom spôsobujúcim vysúšanie (stres, znečistenie, sušenie, farbenie vlasov a podobne).

  • NODÉ S šampón – reštrukturalizačný a krémový šampón, ktorý jemne čistí suché, poškodené a lámavé vlasy. Regeneruje štruktúru vlasov, účinne umýva a zároveň rešpektuje hydrolipidický film vlasov a vlasovej pokožky.
  • NODÉ A maska – upokojuje citlivú podráždenú vlasovú pokožku a zamedzuje svrbeniu. Rešpektuje prirodzenú rovnováhu vlasov, má upokojujúce a hydratačné vlastnosti. Aktívna zložka D-Panthenol zaisťuje okamžitú úľavu. Regeneruje štruktúru vlasov a vyživuje ich. Obohatená o zložky uľahčujúce rozčesávanie. Umožňuje ľahkú úpravu vlasov bez toho, aby zaťažovala vlasy. Pôsobí antistaticky. Vlasy získajú silu, hebkosť a lesk.

Proti lupinám

Šampón NODÉ proti lupinám na rozdiel od ostatných šampónov z radu NODÉ nie je určený na denné používanie. Počas prvých troch týždňov sa odporúča používať ho trikrát týždenne, potom raz až dva razy týždenne.

NODÉ DS+ Anti-récidive šampón – intenzívny vlasový šampón proti lupinám. Kerato-regulačné látky odstraňujú závažné stavy lupín a upokojujúce látky zbavujú  vlasovú pokožku svrbenia. Odstraňuje pretrvávajúce lupiny a zabraňuje ich opakovanému výskytu. Patentovaný komplex DSactive® zabraňuje šíreniu kvasinky Malassezia zodpovednej za tvorbu lupín a prírodný komplex D.A.F. zvyšuje prah tolerancie citlivej pokožky. Neobsahuje detergenty.

Starostlivosť o vlasy

Výber vhodných kozmetických prípravkov je dôležitým krokom pre dosiahnutie zdravých a krásnych vlasov. Nie je to však to jediné, čo vlasy potrebujú. Ich výživu treba zabezpečovať tiež zdravou stravou, bohatou na esenciálne mastné kyseliny, zinok, vitamíny skupiny B, stopové prvky. Neblahé účinky na vlasy má stres, ktorý zapríčiňuje stiahnutie drobných ciev zodpovedných za dodávanie živín do vlasovej cibuľky, a teda obmedzuje prísun potrebných látok do vlasov. Chráňte vlasy pred negatívnymi vplyvmi vonkajšieho prostredia (napr. čiapkou pred mrazom) a snažte sa čo najmenej zaťažovať vlasy farbením, onduláciou, žehlením a podobne.

Pred umývaním si jemne premasírujte pokožku hlavy, čo zlepší nielen mikrocirkuláciu krvi, ale aj podporí vstrebávanie účinných látok zo šampónu či masky. Kozmetický prípravok vždy dôkladne opláchnite a vlasy sušte len na vzduchu. Ak musíte používať fén, neprikladajte ho blízko k vlasom a pokožke a používajte ho na čo najnižšej teplote. Česanie musí byť tiež šetrné, jemné, bez kmásania. Nezabúdajte na pravidelné čistenie hrebeňov a kief.